duminică, 15 iunie 2008

Turcia a avut un final de meci extraordinar si in doar 15 minute a intors soarta calificarii . Condusi cu 2-o oamenii Imparatului s-au agatat de orice minge si cind se asteptau poate cel mai putin au primit un cadou imens de la Petr Cech, cel mai bun portar din lume! Parca e o copie a meciului dintre Milan si Liverpool din finala Ligii Campionilor cind englezii au intors de la 0-3 si au luat cupa la penaltyuri... Acum n am mai avut lovituri de departajare ci doar lovituri de...gratie date de Nihat si din pacate pentru bunicul Bruckner, de omul lui nr 1 Cech.
Portugalia a dat un semnal Olandei si a odihnit aseara o gramada de vedete. Au pierdut cu 2/0 si le au mai indulcit elvetienilor eliminarea. Poate vor face la fel si olandezii miine si o vor lasa mai moale cu noi...Avem deja stabilit un sfert de finala: Turcia-Croatia, Portugalia va juca cel mai probabil cu Germania( uau ce meci) iar Olanda asteapta sa vada daca Rusia va putea sa treaca de Suedia pentru un loc intre primele 8. Despre Spania...visam la un meci cu Romania.